W co się ubierać w okresie przejściowym?

Okres przejściowy między zimą a wiosną jest bardzo problematyczny. Pogoda często się zmienia i trudno określić, jak ubrać się danego dnia. Bardzo łatwo o wszelkie choroby. Dopasowanie szafy do słonecznego dnia, który nagle zmienia się w mroźną ulewę lub grad jest nie lada wyzwaniem. Trzeba mieć w szafie swetry, płaszcze, kurtki, rękawiczki, czapki oraz troszeczkę lżejsze ubrania. Jak ubrać się, aby nie marznąć i nie zachorować?

Jednym z podstawowych sposobów na komfort i ciepło jest ubranie się na tak zwaną cebulkę. Jeżeli jest ciepło to zdejmuje się jedną warstwę, a gdy jest znowu zimno to nieco się zakryć. W ten sposób można ubrać letnią bluzkę, czy sukienkę, a do nich dołączyć ładny żakiecik, który pozwoli zatrzymać ciepło. Dodatkowo powinno się postawić na wygodne obuwie, które będzie pasować do zmiennej pogody.

Oprócz stosowania ubrań odpowiednich dla jednej pory roku warto czasem urozmaicić swój wygląd. Wymieszanie ubrań z różnych pór roku pozwala na wygodne połączenie swetrów ze spódnicami. Warto tu także pamiętać o ulubionych kurtkach, np. skórzanych od Showroom.

Łączenie kolorów pozwala także na ocieplenie wizerunku. Przy ciemnej kurtce lub lżejszym płaszczyku stosuje się jasne, kontrastujące dodatki lub buty. Barwne szale pozwolą na ochronę przed zimnym wiatrem, dzięki czemu uniknie się przeziębień. W słoneczny dzień pokusić się można o okulary przeciwsłoneczne!

stylizacjaA co jeśli wybieramy się na poranne lub wieczorne bieganie? Niezbędna będzie bielizna termiczna, która zapewni ciepło i nie pozwoli na to, aby organizm wychłodził się podczas biegania. Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest kurtka. Powinna nie tylko chronić przed deszczem, ale także oddychać i być wiatroodporna. Największym wrogiem biegacza jest zimny wiatr, dlatego trzeba pomyśleć przede wszystkim o tym, aby się przed nim chronić, a pot był odprowadzany na zewnątrz.

Czas między zimą a wiosną jest niezwykle trudny dla dobrania odpowiedniej stylizacji. Pogoda potrafi się zmienić parę razy w ciągu dnia, dlatego trzeba być gotowym na różne scenariusze. Rano może być słonecznie, ale wieczorem, gdy wychodzimy na miasto może nas zaskoczyć deszcz. Warto pamiętać o tym, że bardzo łatwo w takich warunkach się przeziębić.