Kilka słów o sandałach

Wbrew pozorom obuwie robocze to nie tylko mocne buty, których konstrukcja ma za zadanie chronić użytkownika od działania szkodliwych czynników zewnętrznych.

Rzecz jasna tego typu buty są jednymi z najważniejszych w tej grupie, gdyż dzięki nim wielu pracowników jest w stanie pracować bez zmartwień związanych ze swoim zdrowiem. Tutaj można wymienić takie miejsca, jak port, chłodnia, czy zakłady chemiczne, gdzie posiadanie odpowiedniej ochrony jest niezbędne, gdyż bez niej szansa na wypadek jest znaczna.

Co ciekawe, producenci takiej odzieży i obuwia, inwestują również w modele, które z pozoru nie wydają się zbytnio „ochronne”. Wymienić tu można chociażby sandały. Tak, te buty kojarzące się bardziej z letnimi spacerami, również mają swoją wersję, której zadaniem jest ochrona stopy. Tego typu buty stosowane są w miejscach, w których niezbędne jest połączenie mocnego buta z dużą przewiewnością oraz wentylacją, czyli na przykład w zakładach produkcyjnych, w których praca odbywa się w wysokich temperaturach.

Dlatego też każdy sposób, na odprowadzanie ciepła jest w tym wypadku na wagę złota. I właśnie w takich miejscach sandały sprawdzają się idealnie. Rzecz jasna są to na ogół dość mocne konstrukcje, składające się z pełnej skóry oraz rozmaitych materiałów typu poliamid, które pochłaniają wilgoć. Producenci pamiętają również o odpowiednim uformowaniu wkładki, gdyż spędzanie od ośmiu godzin wzwyż w takim modelu wymaga, by stopa nie męczyła się bardziej, niż trzeba.