Getry, czyli stary-nowy trend

Damskie getry to jeden z modowych hitów, który wywodzi się z mody użytecznej. Ich zadaniem była ochrona przed chłodem, a nie urozmaicenie stroju. Dzisiaj jest to już element stroju, który może nadać ciekawego charakteru, ale również może sprawić, że wyjdziemy na błazna. Bo noszenie getrów nie jest wcale takie proste!

Getry najlepiej nosić w chłodniejsze dni – zimą i jesienią. Latem i wiosną mogą być niezbyt komfortowe, ze względu na panującą temperaturę. Poza tym, taki dodatek wygląda dość pretensjonalnie podczas upalnych dni, nawet jeśli nie było by nam zbyt ciepło w takim odzieniu.

Taki dodatek świetnie prezentuje się wraz z kozakami. Dotyczy to zwłaszcza długich getrów, tzw. zakolanówek. Idealnie uzupełnią nieformalną kreację w okrasie z butów na szpilce lub koturnie. Jednak nie getry nie zawsze są dobrym dodatkiem. Ciekawie prezentują się z przylegającymi jeansami oraz legginsami.

Oczywiście nie nadają się jako element stroju wizytowego lub wieczorowego. Ponadto, osoby o krótkich nogach nie wyglądają w nich korzystnie – zwłaszcza w płaskim obuwiu. Szerokie spodnie i wąskie spódnice wyglądają fatalnie w połączeniu z getrami, toteż lepiej unikać tego rodzaju połączeń. Trzeba także uważać na kolorystykę – zbyt śmiała może nie zostać odebrana dobrze.