Garnitur – synonim stylu i elegancji

Nie od dziś wiadomo, że facet w garniturze sprawia wrażenie osoby o sporym dorobku oraz klasie. Dlatego coraz częściej, nawet tych drobniejszych biznesmenów zaczyna ubierać się częściej w ten element garderoby męskiej. Producenci podchwycili trend i oferują modele za modelem. Obecnie jest ich tak dużo na rynku, że można przebierać jak w przysłowiowych rękawiczkach. Ceny również robią się coraz atrakcyjniejsze.

Przykładem idealnego garnituru na spotkanie biznesowe dla przeciętnego biznesmena Leeds od firmy Lancerto.

Jest to dwuczęściowy garnitur w delikatną, żółtą kratę z szerokim windowpane. Wykonany jest z szarej wełny. Marynarka, to klasyczna jednorzędówka na dwa guziki. Stębnowanie klasyczne, jednak z elementami ozdobnymi. Dodatkowo do dyspozycji są dwie kieszenie z patkami oraz dwa rozcięcia z tyłu. Ciekawostką jest, że guziki zostały wykonane według nowego składu żywicy galanteryjnej. Jeżeli chodzi o spodnie, to również zachowano klasyczny styl, flat bez zaszewek z dwoma kieszeniami bocznymi oraz dwoma tylnymi zapinanymi na guzik. Całe szczęście producent pomyślał o wyborze kroju. Szczuplejsze osoby ucieszą się z wersji slim. Oczywiście regular również jest dostępny. Dobrym dodatkiem okazać się może nieśmiertelny zegarek.

Nie dziwi fakt, że garnitur jest w kraty, ta cieszy się coraz większą popularnością. Idealnie nadaje się zarówno do spotkań biznesowych, jak i do codziennego ubioru. Można tutaj uznać kratę jako przeciwwagę dla garniturów gładkich, które do tej pory kojarzyły się z biznesem. Wydaje mi się, że styl ten może wyprzeć inne, takie jak garnitur roboczy, sportowy, czy wizytowy. To najbardziej uniwersalna forma od lat. Propozycja od Lancerto podkreśli wysoką świadomość stylu oraz zasad dress code. Cena modelu Leeds to niespełna 1500zł. To dużo? Uważam, że nie. Według mnie to garnitur skierowany do średniej klasy biznesmenów, a więc wydatek rzędu 1,5 tys. zł. nie powinien być problemem. Teoretycznie.