Dobre bo polskie – Badura

W 1982 roku Zdzisław Badura założył swój pierwszy zakład rzemieślniczy, który sygnował swoim nazwiskiem. W tamtych ciężkich czasach nikt nie przypuszczał, że jakakolwiek działalność gospodarcza na własną rękę może być przyczynkiem do wielkiego sukcesu. Uważano raczej, że jest to niełatwy, ale dający dużo większą swobodę sposób na życie. Nie wiązano na ogół zbyt wielkich nadziei na rozwój, zadowalając się stosunkowo spokojna egzystencją.

Pan Zdzisław rozpoczął od tradycyjnej produkcji obuwia, które zakładało, iż każda para musi powstać dzięki pracy ludzkich rąk. Oczywiście, w zakładzie były również rozmaite maszyny, jednakże zasadnicze tworzenie buta opierało się na własnoręcznym zszywaniu odpowiednich materiałów.

Dziś, po trzydziestu latach firma Badura to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek obuwniczych w Polsce. Przedsiębiorstwo, z małego zakładu przerodziło się w spółkę akcyjną, która zatrudnia ponad dwieście osób oraz eksportuje swoje produkty zarówno na tereny wschodnie, jak i do państw Unii Europejskiej. Dzięki doskonałemu zarządzaniu marka ta uznawana jest obecnie za jedną z najlepszych, co ma przełożenie na wyniki finansowe.

Buty Badura to jedne z najczęściej wybieranych modeli, gdyż cechują się doskonałą jakością oraz niezmiernie ciekawym wzornictwem, które może być zarówno eleganckie, jak i casualowe. Rzecz jasna przy tak dużym zbycie produkcja za pomocą tradycyjnych metod nie ma racji buty, dlatego też firma stale rozwija swoją linię produkcyjną, stosując w niej najnowsze maszyny, które znacznie usprawniają tworzenie idealnego obuwia.