Czy szpilki są nadal modne?

Od czasu upadku komunizmu w Polsce moda zmieniła się diametralnie. Wiadomo, ze w tamtych czasach nie było zbyt dużego wyboru i ludzie musieli kupować te rzeczy, które były dostępne. Tak samo było jeżeli chodzi o buty. Obecnie jednak w gospodarce kapitalistycznej sklepy aż uginają się od towarów i każdy może wybrać sobie dowolny model jeżeli tylko ma na to pieniądze. Mimo tego buty na wysokim obcasie przez te lata cieszyły się niesłabnąca popularnością.

Czy tak jest nadal? Czy może moda zmieniła się tak, że kobiety już niechętnie ubierają tego typu buty? Jak na razie nie widać u na większych zmian. Na zachodzie jednak coraz chętniej nosi się buty na płaskim lub najzwyczajniej pozbawione obcasa. Wynika to przede wszystkim coraz większego upodabniania się kobiet pod względem ubioru do mężczyzn.

Jedynym miejsce gdzie buty na wysokim obcasie zdobywają coraz większa popularność są różnego rodzaju pokazy mody. Tam szpilki są niemal obowiązkowe a do tego są niezwykle ważnym elementem całej kreacji. Projektanci zwracają coraz większa uwagę na to jak modelka prezentuje się całościowo.

Trzeba się liczyć z tym, że moda na szpilki może do nas powrócić w każdym momencie, więc wyrzucanie tych butów jest trochę nierozsądne. Lepiej je zachować, ponieważ nie wiadomo kiedy mogą się przydać.