Czy dobre obuwie musi być drogie?

Dobre obuwie to inwestycja na wiele sezonów. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego faktu sprawę, szczególnie w dobie wysypu sieci, gdzie buty kosztują znacznie mniej, niż w renomowanych sieciach handlowych. Faktycznie, ceny w takich przybytkach stanowią ułamek kwoty, jaką musielibyśmy wyłożyć na markowe obuwie, niemniej nie dzieje się tak bez przyczyny

Różnice cen nie biorą się tylko z tego powodu, iż producenci znanych marek, jak Ryłko, Badura, czy Camper mają taki kaprys i chcą wyciągnąć od konsumentów jak najwięcej pieniędzy. Oczywiście, w wypadku niektórych firm można podejrzewać tego typu zamiary, na ogół jednak wysoka cena jest efektem wysokiej jakości, ciężaru włożonej w dany model pracy, a także rozmaitych dodatkowych kosztów. Tanie sklepy nie muszą ponosić tak sporych nakładów, gdyż ich obuwie z założenia ma być tanią alternatywą, która starczy nam na zaledwie sezon, może dwa. Dlatego też buty męskie z dajmy na to firmy Ryłko zawsze będą droższe od tych, które ani nie są markowe, ani też specjalnie wytrzymałe pod względem jakości.

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że obecność takich sklepów jest niezbędna, gdyż dla wielu osób jest to często jedyny sposób, by móc zdobyć nowe obuwie. Wolny rynek odpowiada w ten sposób na popyt jakiejś części społeczeństwa i nie ma w tym nic złego. Jednakże jeśli nie należymy do tej grupy, to swoje myśli kierujmy raczej w stronę sklepów, gdzie buty są dużo lepsze jakościowo.