Clarks prezentuje obuwie dla dzieci

Każda szanująca się firma obuwnicza powinna posiadać sporą kolekcję obuwia, które byłoby przeznaczone zarówno dla kobiet i mężczyzn, jak i dla ich dzieci. To wręcz zaskakujące jak często najmłodsi klienci są pomijani przez projektantów, którzy ignorują ich potrzeby, czego efektem są nieciekawe modele lub wręcz całkowity ich brak.

Clarks zdecydowanie nie należy do tej grupy, gdyż jego propozycje kierowane w stronę najmłodszych to kwintesencja stylu oraz komfortu, który jest bardzo istotny w wypadku organizmu, który cały czas się rozwija. Uwzględnienie tego faktu w wypadku projektowania obuwia dla dzieci jest niezmiernie ważne, gdyż ewentualne kontuzje mogą być bardzo destruktywne dla zdrowia, a tego nie chce żaden rodzic.

W tym sezonie letnim buty Clarks kierowane do najmłodszych dzielą się na dwie linie. Pierwsza z nich jest „Summer Jubilee”, czyli kolekcja sandałów, przeznaczonych zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Dzięki ciekawym kształtom oraz elastycznym, dobrze trzymającym kostkę materiałom obuwie to jest w stanie chronić dzieci przed wszelkimi niebezpieczeństwami leżącymi na drodze, jednocześnie odpowiednio wentylując stopę, dzięki czemu nie zapaca się ona, co zmniejsza ryzyko pojawienia się grzybów oraz bakterii.

Z kolei „British Heriatge” to półbuty inspirowane modelami sprzed kilkudziesięciu lat. Rzecz jasna całkowite przeniesienie stylu nie byłoby dziś atrakcyjne, dlatego też Clarks dodał kilka elementów, które uwspółcześniają te modele.