Clarks i innowacyjne rozwiązania

Każde przedsiębiorstwo, które działa w branży obuwniczej, musi liczyć się z tym, iż jeśli chce należeć do czołówki, to musi nieustannie podnosić swoje możliwości. Jest to dokładnie taka sama kwestia, jak w wypadku pracownika, który nieustannie powinien podnosić swoje kwalifikacje, by dotrzymać kroku najnowszym trendom. Dla firm jest to o tyle trudne, iż nierzadko wymaga sporych nakładów na innowacje, które nie są przecież tanie.

Brytyjska firma Clarks, która działa nieprzerwanie od 1825 roku, ma tego świadomość, w związku z czym stara się pielęgnować swój dział rozwoju, który stara się możliwie jak najlepiej dostosowywać swoje projekty do najbardziej aktualnych rozwiązań.

Jednym z takich przykładów jest specjalna konstrukcja podeszwy, którą charakteryzują się buty Clarks. Dzięki niej stopa jest dokładnie chroniona przed wstrząsami, co ma zbawienny wpływ na stawy osoby, która nosi takie obuwie. Innym elementem, który cechuje buty Clarks, są specjalne wkładki, dzięki którym stopa jeszcze lepiej leży w bucie.