Camper – hiszpańska marka, która zawojowała świat

Rok 1975 to cezura, która oddziela historię Hiszpanii pod rządami generała Franco, od okresu po jego śmierci. To wydarzenie zapoczątkowało budowę demokratycznej państwowości, co miało swoje przełożenie również na gospodarkę. Wyczuwając nadchodzące zmiany, Lorenzo Fluxa postanowił wykorzystać szewskie doświadczenia swojej rodziny i otworzył swoją pierwszą fabrykę butów, którą postanowił nazwać Camper. Od tego czasu nazwa ta miała pojawiać się na wszystkich modelach tej właśnie firmy.

Lorenzo nie podejrzewał, że w stosunkowo szybkim czasie jego zakład zacznie cieszyć się sporą popularnością. Po sześciu latach kierownictwo firmy uznało, że nie ma sensu działać przez pośredników i najlepszym rozwiązaniem będzie otworzenie własnego punktu sprzedaży.

W wyniku tych decyzji w 1981 roku powstaje w Barcelonie pierwszy sklep firmy Camper, jednakże w niedługim czasie dołączą do niego kolejne, w tym również zagraniczne, gdyż w 1992 firma przeprowadziła udaną ekspansję do trzech europejskich krajów: Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Francji. Ruch ten miał wybadać, czy jest sens inwestować czas i pieniądze w zagraniczne rynki. Okazało się, że sens jak najbardziej istnieje, dzięki czemu producent obuwia postanowił dalej angażować się w działalność w innych krajach.

Dzisiaj Camper to znana marka, która cieszy się powodzeniem zarówno wśród osób szukających oryginalnych rozwiązań, jak i tych, którzy cenią sobie przede wszystkim komfort i wygodę.