Najpopularniejsze Media Społecznościowe

Najpopularniejsze Media Społecznościowe

Media Społecznościowe od jakiegoś już czasu są nieodłączną częścią życia większości osób na świecie jak i Polaków. Nie ma różnicy czy ktoś jest młody czy wiekowo zaawansowany każda grupa wiekowa używa ich w mniejszym bądź większym stopniu. W mediach społecznościowych spędzamy w Internecie najwięcej czasu ze wszystkich stron, większość osób lubi się dzielić tam swoimi osiągnięciami życiowymi lub wyprawami, a także wieloma sprawami prywatnymi. Każdego interesuje czy ktoś ma lepiej od nas bo nic naszym oczom umknąć nie może. Najpopularniejszymi w Polsce zarówno jak i na świecie to Facebook, Twitter i Instagram.

Pierwszy z nich gromadzi zdecydowanie największą liczbą użytkowników bo jak wykazują badania z roku 2015 liczba osób miesięcznie odwiedzających Facebooka to 20 milionów czyli 80% polskich internautów. Robimy tam dosłownie wszystko, komunikujemy się ze znajomymi, a także możemy się wszystkiego o nich dowiedzieć przy tym w ogóle z tymi osobami nie rozmawiając. Gramy tam w przeróżne gierki czy czytamy informację z naszych ulubionych fan pagey. Zasięg Facebooka jest zdecydowanie w naszym kraju największy i informacje stamtąd docierają do większej liczby osób niż z pozostałych mediów.

facebook

Drugą najpopularniejszą platformą społecznościową jest Twitter, który jest jak dla mnie najlepszy. Nie mamy tam tej sztuczności z Facebooka, a także użytkowników jest o wiele mniej. Znajdziemy tam za to dużo ciekawsze osoby do prowadzenia rozmów. Warto nadmienić, że interfejs tam też jest o niebo inny i nie każdemu się taka forma podoba. Konta zakładają tam ludzie, którzy interesują się polityką i sportem, ponieważ za pośrednictwem Twittera możemy najszybciej wyszukać i znaleźć potrzebne nam najświeższe informacje ze świata.

twitter

Z Instagrama korzystają zazwyczaj osoby, które lubią robić dużo zdjęć i filmików, a przy okazji się tym dzielić. Zazwyczaj znajdziemy tam aspirujące „modelki” i blogerki, które za zapłatą „fantastycznie” zareklamują nasz produkt i powiedzą jaki to on nie jest fajny. Oczywiście znajdziemy także tam warty uwagi content, nie ma w tym żadnego problemu.

Instagram logo

Jeśli wiesz już wystarczająco o social mediach to może czas na mobilne systemy operacyjne? http://mybamboo.eu/ios-czy-android/