iOS czy Android?

iOS czy Android?

Smartfon to w dzisiejszych czasach nieodłączny element każdego człowieka, bez którego czujemy się jak bez prawej ręki. Za jego pomocą oprócz czynności takich jak dzwonienie i sms-owanie załatwiamy wiele różnych spraw takich jak płatności w kasie czy opłacanie rachunków przez Internet. Dostarcza on nam także codziennej rozrywki bądź lektury na wieczór. Dowiadujemy się z niego tego co się dzieje na świecie, a aparaty jakie są w nich montowane są już lepsze od tych fizycznych dzięki czemu mamy pare funkcji w jednym urządzeniu. Przy kupnie urządzenia trzeba także wybrać czy chcemy coś ze stajni Apple z systemem iOS lub może telefon na Androidzie. Oba systemy mają swoich wiernych zwolenników jak i takich, którzy zmieniają co chwilę jeden na drugi. Jakie są cechy obu systemów?

A więc, systemu iOS możemy używać tylko na urządzeniach firmy Apple takich jak smartfony iPhone lub tablety iPad. Jest to system pisany i dostosowywany specjalnie pod bebechy tych urządzeń przez co jego działanie jest bardzo stabilne i praktycznie nie ma z nim żadnych problemów w codziennym użytkowaniu. Cechuje je to, że urządzenia na nim się praktycznie nie zacinają ani nie wieszają. Jest to także system znacznie bezpieczniejszy od Androida pod względem wirusów i tym podobnych rzeczy. Niestety urządzenia na tym systemie posiadają bardzo wysoką cenę jaką musimy za nie zapłacić, za to do jakości wykonania nie możemy się w żaden sposób przyczepić.

apple ios logo

Smartfony z systemem Android są oferowane na największej liczbie urządzeń na świecie. Dzięki temu różnorodność telefonów i innych rzeczy z tym systemem pozwala na wybranie z szerokiej gamy gdzie dla każdego coś się znajdzie. Jest to system trochę bardziej zawodny od powyższego ale za to możemy sobie go dowolnie konfigurować jak nam się podoba. Oferuję on nam także większą ilość ustawień konfiguracyjnych, a także dostajemy większą ilość gier i aplikacji na ten system które ułatwią nam życie codzienne bądź umilą czas kiedy będzie nam nudno.

android na chmurce